close
چت روم

درمان دندان درد شدید


موضوعات موضوعات

مطــالــــب طـنز

طنـــــز دختــــرا

پـَـ نـَـ پـَـ

ترول

تفريح و سرگرمی

تصاویر طنز

جک

جالب انگیزناک ها

بیـــــــا تو خنده های من

مد و مدل ها

مطالب گوناگون

اس ام اس

گالری عکس

تریپ لاو و عشقولانه

فناوری و ویندوز

پزشکی و سلامت

سخن بزرگان

داستان کوتاه

کتاب موبایل

قالب ها

دنیای فیلم های من

اکشن

تخیلی

ترسناک

طنز

سریال ایرانی

سریال خارجی

عاشقانه

غم انگیز

راز آلود

کارتون و انیمیشن

اجتماعی و خانوادگی

تئاتر

سیاسی

تاریخی

قدیمی

سرگرمی

مالتی مدیا

کلیپ صوتی

کلیپ تصویری


آرشيو آرشيو

چهارشنبه 24 شهريور 1395

يکشنبه 23 خرداد 1395

پنجشنبه 20 خرداد 1395

سه شنبه 11 خرداد 1395

سه شنبه 22 دی 1394

دوشنبه 21 دی 1394

يکشنبه 20 دی 1394

شنبه 19 دی 1394

پنجشنبه 17 دی 1394

چهارشنبه 16 دی 1394

يکشنبه 31 شهريور 1392

جمعه 29 شهريور 1392

چهارشنبه 27 شهريور 1392

سه شنبه 26 شهريور 1392

دوشنبه 25 شهريور 1392

يکشنبه 24 شهريور 1392

شنبه 23 شهريور 1392

جمعه 22 شهريور 1392

پنجشنبه 21 شهريور 1392

سه شنبه 19 شهريور 1392

دوشنبه 18 شهريور 1392

يکشنبه 17 شهريور 1392

جمعه 15 شهريور 1392

پنجشنبه 14 شهريور 1392

چهارشنبه 13 شهريور 1392

سه شنبه 12 شهريور 1392

دوشنبه 11 شهريور 1392

يکشنبه 10 شهريور 1392

شنبه 09 شهريور 1392


جستجوگر پيشرفته سايت

درمان دندان درد شدید


هرگاه در مراحل قبل تسکین درد دندان اساسی صورت نگیرد میکروبها یا سم آنها در نهایت به انتهای ریشه رسیده، از این طریق وارد استخوان فک شده، در آنجا شروع به تخریب و ایجاد عفونت می کنند.

تسکین درد دندان

تسکین درد دندان

این نکته را در ابتدای این مقاله یادآوری میکنیم که شنیدنش از سوی دانش آموزان درد آور است و آن اینکه بعضی عنوان می کردند هر گاه دچار دندان درد می شوند پدرشان برای تسکین درد دندان آنها روغن ترمز ماشین را با سرنگ کشیده و در دندان می چکاند و کودک این عمل را روش صحیح تسکین درد دندان تصور می کند. استفاده از روغن ترمز ماشین یا گریس برای تسکین درد درست نیست. این مواد آنقدر سمی هستند که عصب و بافت اطراف دندان را نابود کرده و باعث لقی دندان شوند و شاید همین علت است که برخی ابراز می کنند درد را تسکین می دهد. راه درست تسکین درد دندان عصب کشید دندان است نه روغن ترمز!

در ادامه انواع درد دندان و همچنین راه حل هایی برای تسکین دندان درد ارائه شده است.

انواع دردهای دندانی می تواند شامل درد های زیر باشد

 1. دردهای تند و زود گذر

دندانی که دارای پوسیدگی عمیقی است و در اصطلاح پوسیدگی به عصب نرسیده است اینگونه پوسیدگی ها در حالت عادی هیچگونه دردی بوجودی نمی آورند، لیکن با مصرف مواد شیرین یا نوشیدنی های سرد و گرم، دندان برای لحظه ای شدیداً درد می گیرد. (اصطلاحاً دندان تیر می کشد).

 1. دندان درد های شبانه

پیشرفت بیشتر پوسیدگی دندان و رسیدن آن به عصب دندان باعث درد هایی می شود که گاه خود بخود، گاه بدنبال مصرف مواد ترش و شیرین و گاه بر اثر گرما پدید می آیند. برخلاف نوع قبل درد با حذف عوامل ذکر شده فورا متوقف نشده بلکه تا مدتی باقی می ماند. همچنین شدت درد بسیار متغیر است بگونه ای که گاه خفیف، گاه شدید و گاه حالت ضربانی دارد. درد ممکن است بطور مداوم ادامه پیدا کند یا آنکه مدتی ساکت شده، دوباره شروع می شود. در مواردی نیز شبها شدت زیادتری دارد بطوریکه بیمار تا صبح نمی خوابد. قابل توجه است که اینگونه دندان درد ها با سرما یا گرفتن آب سرد در دهان تسکین می یابد.

 1. درد دائمی دندان

هرگاه در مراحل قبل تسکین درد دندان اساسی صورت نگیرد میکروبها یا سم آنها در نهایت به انتهای ریشه رسیده، از این طریق وارد استخوان فک شده، در آنجا شروع به تخریب و ایجاد عفونت می کنند. در این حالت بعلت التهاب و عفونت بافتهای انتهای ریشه دندان دچار درد دائمی می شود و معمولاً کوچکترین ضربه به دندان باعث درد و به هوا پریدن فرد می گردد. به این جهت بیمار سعی می نماید به هنگام غذا خوردن از سمتی که دندان دردناک وجود دارد استفاده ننماید. این حالت در اصطلاح عموم به چرکی شدن دندان موسوم است. لازم به تذکر است چنانکه با رسیدن عفونت به بافتهای انتهای ریشه باز هم اقدامی در جهت تسکین درد دندان صورت نگیردف عفونت موجود می تواند گسترش بیشتری یافته سبب بروز آبسه های فکی و در مواردی حتی بخطر افتاتدن جان بیمار شود.

معمولا وقتی دچار دندان درد می شوید به دندان پزشک مراجعه می کنید ولی دردهایی که شما را نیمه های شب از خواب بیدار می کند و یا حتی در یک روز تعطیب کارایی شما را در طول روز به حد صفر می رساند و اورژانس دندان پزشکی نیز در محل زندگیتان نیست و به دندان پزشک دست رسی ندارید شما را کلافه می کند از شدت درد فریاد می زنید یا اینکه گریه می کنید.

چند راه برای تسکین درد دندان تا رسیدن به دندانپزشک

از مسکن های ضد درد و التهاب غیر استروئیدی مثل ایپوپروفن ( بروفن یا ژلوفن)، مفنامیک اسید و آسپرین و… که معمولاً با کاهش التهاب داخل اتاق پالپ دندان و متعاقب آن کاهش فشار داخلی موجب درمان دندان درد می شود و برای همین هست که برای دندان درد استفاده می می شود.که در میان مسکن ها ایپوپروفن برای تسکین درد دندان مناسب تر است که هر 4 تا 6 ساعت می توانید استفاده کنید مفنامیک اسید در افراد زیر 14 سال منع مصرف دارد و از اسپرین در کودکان بخصوص اگر تب نیز داشته باشند جهت جلوگیری از سندرم ری خودداری شود در کودکان از سوسپانسیون ایبوپروفن کمک بگیرید.

در بزرگسالان علاوه بر ضد درد و التهاب غیر استروئیدی از یک مسکن کدئین دار مثل استامینوفن کدئین نیز همزمان میتوان استفاده کرد که آستانه تحمل درد را بالا برده و درد برای فرد قابل تحمل تر می شود از گذاشتن قرص بخصوص اسپرین روی دندان خودداری کنید آسپرین می تواند لثه را زخم کند که خوب شدن آن 3 یا 4 روز طول می کشد.

7 راه تسکین درد دندان در زمانی که به “پزشک” دسترسی ندارید

1.اگر با گرفتن آب سرد در دهان درد دندان تان شدت می یابد داخل حفره دندان را تمیز کنید و به اندازه ته یک سنجاق ژل لیدوکائین داخل حفره بگذارید و گلوله کوچک پنبه در حفره قرار دهید پنبه بزرگ نباشد و از دهانه حفره پایین تر باشد بجای ژل می توان گلوله پنبه را کمی با اسپری بی حس کننده مرطوب کرد و در حفره گذاشت و یا از محلول های تجاری که در داروخانه ها موجود است از جمله دنتول که ضد درد و ضد عفونی کننده می باشد برای مرطوب کردن پنبه استفاده کنید.به گزارش آسان طب، اگر حفره دندان را نمی بینید کمی ژل بین دو دندان فشار دهید تا در حفره برود (میخک در بیشتر نقاط دنیا به عنوان گیاه زینتی پرورش داده می شود، میخک یا به اصطلاح عطاری ها قلم فرخاصیت تسکین دهندگی دارد. اوژنول که ماده اصلی میخک است آرام کننده و ضدعفونی کننده است و از آن در دندان پزشکی برای تهیه پانسمان استفاده می شود. بعضی افراد برای تسکین درد دندان یک قطره از اسانس میخک یا روغن آن را روی دندان می گذارند و یا دانه میخک را در حفره دندان قرار می دهند.

2.اگر نگه داشتن آب یخ در دهانتان دردتان را تسکین می دهد دندان دچار هیپرمی است یعنی دندان در اثر التهاب پر خون شده و با سرما در اثر انقباض حجم کم و درد کم می شود که می توانید هر چند مدت آب سرد در دهان گرفت. کمپرس یخ روی گونه خود بگذارید (مقداری یخ که داخل یک کیسه است روی گونه قرار دهید) در تسکین درد دندان موثر است.

3.اگر نیمه شب است و به استراحت نیاز دارید، هنگام خواب سعی کنید سرشما بالاتر از بقیه بدن تان قرار گیرد و ترجیحاً روی مبل یا صندلی به حالت نیمه نشسته بخوابید. با اینکار از فشار وارده به دندانتان کاسته می شود. وقتی دراز می کشید خون از اندام های تحتانی به طرف سر سرازیر می شود و خون داخل دندان افزایش یافته و درد دندان زیاد می شود و مجبور می شوید بایستید و به اصطلاح تا صبح قدم بزنید. بعضی ها از درد شبانه شکایت دارند علت آن است همانطور که اشاره شد شب ها با توجه به حالت دراز کشی که هستیم فشار کل ناحیه سر افزایش پیدا می کند. یعنی ما وقتی در حالت ایستاده هستیم یک فشاری در رگه ها وجود دارد و وقتی که دراز می کشیم فشار رگها مقداری افزایش پیدا می کند همین امر باعث می شود که عروقی هم که در ناحیه اتاق پالپ در تاج دندان وجود دارد فشار شان افزایش پیدا کرده و فشار داخلی پالپ دندان باز افزایش پیدا کرده و دندان درد هم به همان نسبت افزایش پیدا کند. برای همین هست که بیماری که دندان درد دارد شبها بلند می شود و هی برای خودش قدم می زند تا صبح شود. چون تا بخوابد درد تشدید می شود و وقتی قدم می زند چون سرپاست درد کاهش پیدا می کند.

4.دهانتان را بشویید مسواک کنید و نخ دندان بکشید گاهی اوقات گیر کردن غذا بین دندان هایتان می تواند به اندازه خرابی دندان دردناک باشد.

5.به هیچ عنوان غذای گرم و شیرین ها را وارد دهانتان نکنید.

6.اگر آب سرد بر دندانتان اثری ندارد و با گذاشتن دندان ها بر روی هم و یا زدن ضربه کوچک به آن درد دندانتان زیاد می شود به احتمال زیاد دندان نکروزه است یا به اصطلاح دندان مرده است در این حالت در صورتی که به حفره دندان دسترسی دارید تا می توانید با خلال دندان داخل دندان را خالی کنید شاید راهی برای خروج عفونت باز شود که تسکین درد دندان نتیجه آن خواهد بود.

7.اگر درد شما همراه با تورم است، یک کیسه حاوی یخ (کمپرس سرد) را هر چند دقیقه یکبار روی گوه خود قرار دهید.

 

منبع مطلب دندان درد : سایت آسان طب

http://asanteb.com/ارسال شده در : پنجشنبه 17 دي 1394 - توسط : م.ح
بازديد : 66 بار نظر دهيد! [ ]

مرتبط باموضوع :نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • طب سنتي

  گیفت کارت گوگل پلی

  پایان نامه کارشناسی ارشد

  خرید سرور مجازی آمریکا

  خرید فیلتر شکن

  چاپ کاتالوگ و بروشور

  خرید جم کلش رویال

  جی پی اس گارمین

  دستگاه cnc چوب

  پایان نامه علوم سیاسی

  طراحی سایت|بهینه سازی سایت|طراحی وب سایت

  صرافی ایرانی

  خرید جم کلش رویال

  خرید جم کلش

  فروشگاه اینترنتی لباس

  فروشگاه اینترنتی لباس

  کلش رویال

  طراحی سایت

  ثبت آگهی رایگان

  دانلود پروژه و پایان نامه

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود فیلم

  دانلود مقاله

  دانلود مقاله

  دانلود مقاله

  خريد لباس زنانه

  دانلود جدید ترین آهنگ ها

  تصفیه آب معصومی

  عکس نوشته عاشقانه

  خرید ساعت مچی

  دانلود آهنگ جدید

  فراسیون

  نرم افزار

  دانلود فیلم و موزیک ویدیوی هندی

  فروش آپارتمان

  تراکتور کمباین نیوهلند

  تشک

  خرید اینترنتی لباس زنانه

  تور لحظه آخری

  تور کیش

  دستگاه بسته بندی

  تشریفات

  دانلود آهنگ جدید

  خرید بازی

  موسسه حفاظتی

  ترخیص کالا

  نصب دوربین مداربسته

  اورانوس

  ساخت وب سایت رایگان

  فروش بک لینک

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  ♥ بلاگیو ♥ Blogyyo
 • بک لينک بک لينک
  خرید گیفت کارت ارزان اسپاتیفای استیم
  خرید آنلاین گیفت کارت گوگل پلی با گیفتی دات کام
  خاک پوششی
  تور ارزان کیش لحظه آخری
  هتل های 5 ستاره کیش
  تور کیش از مشهد لحظه آخری
  تور کیش نوروز 95
  دیدنی های جزیره کیش
  بلیط کیش ارزان قیمت
  بلیط پرواز کیش
  خرید گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی
  بزرگترین مرکز خرید و فروش گیفت کارت
  تور ارزان کیش نوروز 95